11 Gru

 

 


PIELGRZYMKA DO MEKSYKU:


16 - 27 listopada 2018R
.

WAW 6:35 - MEX 16:20

MEX 19:45 – WAW 21:30

 

DZIEŃ 1. (16 listopada) Przylot do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. (17 listopada)
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: historyczne centrum miasta Meksyk: Zocalo, Katedra, Msza Święta, Paeso de la Reforma, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco – podpatrywanie muzyków mariachis. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. (18 listopada)
Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe - Msza Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. (19 listopada)
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Msza Święta. Kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

DZIEŃ 5. (20 listopada)
Śniadanie. Wizyta u polskich misjonarzy w Tenango del Aire – Msza Święta oraz zapoznanie się z pracą duszpasterską na terenie Meksyku. Następnie przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla [Obecnie kompleks piramidy w Cholula oraz kościółek w Tonantzintla są niedostępne dla zwiedzających. Jeśli taka sytuacja się utrzyma w czasie naszej pielgrzymki, to udamy się do Sanktuarium Michała Archanioła w San Miguel w stanie Tlaxcala]. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika, Katedra, rynek Parian. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. (21 listopada)
Śniadanie. Przejazd do największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa: spacer połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Następnie przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Msza Święta rano w Puebla lub na wieczór w Taxco. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. (22 listopada)
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco. ALL.

DZIEŃ 8. (23 listopada)
Acapulco – all inclusive. Wczesnym popołudniem wyjazd na wycieczkę po Acapulco. Najpierw przejazd na punkty widokowe skąd rozpościera się wspaniały widok na Acapulco. Następnie krótki pobyt w starej części Acapulco, skąd wypływa statek na rejs po Zatoce Św. Łucji. Podczas rejsu podziwianie wspaniałych rezydencji słynnych osób, które mieszkały lub posiadają swoje wille nad Pacyfikiem oraz zabaw w rytmach latynoamerykańskich. Na zakończenie dnia, wieczorem przejazd na słynny pokaz skoków ze skały Quebrada. Kolacja w hotelu.

DZIEŃ 9 (24 listopada)
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

DZIEŃ 10. (25 listopada)
Acapulco – all inclusive. Plażowanie i wypoczynek.

DZIEŃ 11. (26 listopada)
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe – Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. Kolacja serwowana w samolocie przez linie lotnicze.

DZIEŃ 12. (27 listopada)
Przylot do kraju.

 

ZAPISY PRZYJMUJĄ / INFORMACJI UDZIELAJĄ

Katarzyna Piechota, tel. 697 972 688, 

Łukasz Raniszewski, tel. 698 478 093 

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


CENA: 3500 PLN + 1390$

* Przeloty są wykupione za pośrednictwem Biura Podróży Kompas (Toruń).
* Organizacją podróży w Meksyku i na Kubie zajmuje się Biuro Euramerica.
* Kwota dolarowa płatna na miejscu w celu zakupu pakietu pielgrzyma w lokalnym biurze podróży.
* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy.


(Cena zawiera WSZYSTKIE niezbędne opłaty - włącznie z napiwkami - a w szczegółach obejmuje:

  • ubezpieczenie KL + NNW;
  • przelot samolotem na trasie Warszawa - Paryż - Mexico City i z powrotem;
  • śniadania i kolacje, all inclusive w Acapulco, na objeździe jeden napój do kolacji;
  • ęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie;
  • ędza na całej trasie (codzienna Msza św.);
  • transport klimatyzowanym autokarem w Meksyku;
  • bilety wstępu, napiwki dla miejscowego personelu turystycznego;
  • hotele 4* (lokalny standard | w Acapulco położony bezpośrednio przy plaży); Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 390$
  • rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy świętej.

Uwagi:

• zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;
• organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;
• konieczność posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu;